You haven't got Javascript enabled so our site is going to do some weird things to compensate. If you'd like to see our site and all of it's awesome content, go here to learn how to enable Javascript.

Swinburne Competition Winners

Winners 2017

2017 Ultimate Study Pack

  • February – Kelly from Keilor East
  • March – Oscar from Middle Park
  • April – Hamish from Hawthorn
  • May – Tristan from Huntingdale
  • June - Dinara from Glen Waverly
  • July - Winner drawn, details pending
  • August - Nic from Shepparton North
  • September - Jamey from Armadale
  • October - Ezekiel from Tarneit
  • November - Chantel from Hearn Hill

2017 PAX AUS Competition Winner

  • Maddy from Scoresby

Winners 2016

2016 Win with Swinburne

  • VISA card winner – Anita from Glen Waverley choose

2016 Ultimate Study Pack winners

  • Major winner – Jaymi from Ararat
  • March – Macy
  • April – Rory from Sunbury
  • May – Andre from Flemington
  • June – Akash from Hawthorn
  • July – Grace from West Footscray
  • August – Bridget from Pascoe Vale

Winners 2015

2015 Win with Swinburne winners

  • 31 October 2015 – Ben from Harrison
  • 30 November 2015 – Max from Box Hill
  • 24 December 2015 – Sue from Hawthorn
  • 29 January 2016 – Hugh from Ferntree Gully
  • 29 February 2016 – Nicholas from Evatt

2015 Ultimate Study Pack monthly winners

  • 31 March - Rosemary from Thomastown
  • 30 April - Declan from Lyons
  • 29 May - Lachlan from Mooroolbark
  • 30 June - Olivia from Inverloch
  • 31 July - Brooke from Bunyip
  • 31 August - Bailey from Mt Martha
  • 30 September - Jordan from Belgrave South

2015 Ultimate Study Pack Major winner

  • 1 October - Robert from Wodonga

2015 National Product Design Engineering Challenge

  • First prize
  • Adam Carr (VIC)
  • Matthew De Zen (QLD)
  • Lucien Housego (ACT)
  • Luke Mathewson (TAS)
  • Jackson Read (WA)

  • Second prize
  • Kevin Yu (VIC)

  • Third prize
  • Alain Quach (VIC)

  • People's choice award
  • Adam Carr (VIC)

2015 Swinburne Photography Competition

  • First prize - Willem Handreck, Warrnambool College
  • Second prize - Georgia Frendo, Box Hill Secondary College
  • Third prize - Oskar Summers Dixon, Brunswick Secondary College
  • School prize - Warrnambool College